Pozvánka na seminář

12.02.2019

Dvoudenní seminář s názvem "Vývoj a implementace konceptů pro ochranu dětí před sexuálním a jiným násilím" proběhne
12. a 13. března v německém Silberbachu. Organizuje ho
EJF - Akademie pro vzdělávání a mezinárodní spolupráci.

Seminář povede psychoterapeutka a pedagožka Sigrid Richer-Unger z Berlína, která byla i členkou komise pro vyšetřování zneužívání dětí v církvi v Německu. Téma bylo otevřeno na vyžádání od účastníků předcházejícího kurzu. Těžištěm březnového kurzu budou analýzy rizik a strategií pachatelů. Nabídne ale i praktické pokyny týkající se různých postojů zřizovatelů či vedení organizace při zjištění násilí. Neopomene ani doporučení pro průběh případných šetření.
Na semináři zazní také referát IClic. Mgr. Jana Rozka z organizace Pro čistou církev. Dvoudenní zastavení nad citlivým tématem sexuálního a jiného nasilí bude probíhat v Domě Sociální akademie v Silberbachu, který se nachází 20 kilometrů od Chebu, a bude pro zájemce z České republiky profesionálně tlumočeno. Pobyt je pro tuzemské zájemce dotován. Cena 50 euro zahrnuje nocleh i plnou penzi. Bližší informace podá český organizátor René Milfait na tel. +420 736 678 634 a e-mailu milfait.rene@ejf.de. Pokud se rozhodnete jet            z České republiky, zkuste nás kontaktovat ohledně společné dopravy.

Přihlášku na seminář si můžete stáhnout zde: