Naším cílem je účinná pomoc obětem církevních pracovníků.

Mapa sexuálního zneužívání církevními pracovníky v ČR a SR

Snažíme se hledat stále nové účinné způsoby, jak obětem sexuálního zneužívání pomoci.

Před nedávnem jsme začali odesílat peníze na terapie a protože ze všech těch bolestných vyprávění víme, že největším problémem je strach vyjít se svou zkušeností na světlo, chceme ukázat, že případů zneužívání v církvi je bohužel víc, než jsme čekali.

Cílem tohoto projektu je podpořit odvahu obětí. Doufáme, že díky našim sesbíraným údajům najdou sílu bojovat za spravedlnost, že pozbudou pocitu provinilosti, osamělosti a nebudou se bát o svých traumatech promluvit. Doufáme, že se nám podaří získat důležitá svědectví dalších lidí, aby pachatelé, kteří dosud nebyli potrestáni, nemohli ve své činnosti pokračovat.

Věříme, že mapa povzbudí také novináře, aby vyšetřovali další záležitosti, které v tuto chvíli třeba ještě neznáme.

Budeme rádi, když se přihlásíte se svým svědectvím buď osobně na kontaktní email: janrozek@seznam.cz, nebo zprostředkovaně - žádost o zapsání údajů do mapy nám můžete zaslat
také přes svého terapeuta, lékaře, rodinné příslušníky nebo jiné blízké osoby. Ve všech případech zachováváme mlčenlivost a informace zveřejníme pouze v takovém rozsahu, jak nás požádáte.

Nezapomeňte, že právě Vaše svědectví může pomoci ochránit další oběti před poškozením.

Věříme, že česká ani slovenská církev nás za tento projekt nebude pronásledovat. Také v tomto případě jsme se snažili církevní představitele o vytvoření mapy informovat a navázat spolupráci.

Konference biskupů Slovenska přiznala, že rešila sexuální zneužívání kněží v 17-ti případech od roku 1993.  Jelikož neposkytla zatím žádné další informace, prosíme Slováky, zda by mohly pomoci doplnit mapu.

Představený dominkánů p. Fošum přiznal, že v jejich řádě bylo 6 lidí, kteří zneužívali. Pokud máte bližší informace, prosíme napište nám.

Děkujeme za poklady redaktorovi Seznamu panu Josefu Mačí a slečně Rii Gehrerové z Denníku N.

(Pro přiblížení nebo oddálení mapy na ni klikněte a nabídne vám několik možností.)